• Måndag- Torsdag: 07:00 – 16:00 | Fredagar: 07:00 – 15:00
  • Måndag - Torsdag: 09:00 - 18.00 | Fredag: 09:00 - 17:00
  • Tumstocksvägen 6, 187 66 Täby, Sverige
  • 08-35 93 00

Kontakta Oss

Förnamn*

Efternamn*

E-post*

Telefonnummer

Förfrågningar

Address

Transportcenter Stockholm AB
Tumstocksvägen 6, 187 66 Täby, Sverige

Ring oss

Öppettider

Måndag – Torsdag: 09:00 – 18:00
Fredag: 09:00 – 17:00
Helger och röda dagar: Stängt

Verkstad och reservdelar

Måndag- Torsdag: 07:00 – 16:00
Fredagar: 07:00 – 15:00
Lördag – Söndag: Stängt

Försäljning

Filip Söder

Transportbilssäljare
+46 (0)73-919 85 70
filip@transportcenter.se

Hampus Fogelberg

Transportbilssäljare
+46 (0)76-304 10 79
hampus@transportcenter.se

Claes-Göran Lagerholm

Begagnatansvarig
+46 (0)70-335 93 03
cg@transportcenter.se

Claes Lagerholm

VD
+46 (0)8-35 93 00
claes@transportcenter.se

Stefan Pettersson

Försäljningschef
+46 (0)76-209 98 12
stefan@transportcenter.se

Verkstad

Nandor Toth

Verkstadschef
+46 (0)70-466 56 81
nandor@transportcenter.se

Marcel Peroti

Servicerådgivare
+46 (0)73-500 51 43
marcel@transportcenter.se

Christian Nygren

Mekaniker
+46 (0)8-35 93 00
verkstad@transportcenter.se

Mikael Hammargren

Mekaniker
+46 (0)8-35 93 00
verkstad@transportcenter.se

Bilvård

Alban Avdyli

Ansvarig bilvård och lackskydd
+46 (0)8-35 93 00
verkstad@transportcenter.se

Conny Emilsson

Rekond
+46 (0)8-35 93 00
verkstad@transportcenter.se